péče o vlasy

 

Bylinky a jejich aplikaci zvolíme podle toho, jaké potíže s vlasy nás trápí. U problémů s vlasy a pokožkou hlavy je nutné brát v úvahu, že se nejdená pouze o vnější potíže, ale mohou to být projevy potíží uvnitř organismu, a to převážně jeho znečištění toxickými látkami a schopností tyto látky odbourávat. Obecně je známé, že se na vlasech projevuje vliv kouření jejich zvýšenou mastivostí, lámavostí, vypadáváním a předčasným šedivěním. Vnější léčbu můžeme doplnit detoxikační kůrou organismu.

 

 

Proti lupům, mastným vlasům a svědění pokožky hlavy si můžeme také připravit bylinnou směs z bobulí jalovce, máty peprné a mateřídoušky obecné. Jednu polévkovou lžíci bobulí jalovce rozdrtíme a  smícháme se dvěma polévkovými lžícemi pokrájené čerstvé natě máty (nebo jednou lžící máty sušené) a jednou čajovou lžičkou pokrájené natě mateřídoušky (nejlépe čerstvé), dáme do sklenice a zalejeme jablečným nebo vinným octem, uzavřeme a necháme 14 dní louhovat na teplém místě, přecedíme a bylinky vymačkáme, výluh zředíme destilovanou vodou v poměru 1 díl výluhu na 20 dílů vody, po umytí opláchneme vlasy zředěným výluhem.

 

Pro posílení vlasů a zvýšení jejich lesku si zhotovíme vlasový zábal z olivového oleje a vejce. Jedno vejce pořádně rozmícháme ve 100ml olivového oleje, naneseme na suché vlasy a vmasírujeme do pokožky hlavy, překryjeme igelitovým pytlíkem a hlavu zabalíme do ručníku, necháme působit 30 minut, vlasy pak opláchneme teplou nebo vlažnou vodou a směs pořádně vymyjeme, k vymytí nepoužíváme žádný šampon, pouze čistou vodu.