listy na popáleniny

Datum: 26.12.2011 | Vložil: Martin Kopáček

Před třemi lety jsem měl popáleniny na 16% těla od horké vody, ty nejhorší se stupněm 2.-3. na předloktí pravé ruky zespodu kde je kůže velice jemná. Po deseti dnech na popál. odd. Vinohrad. nem. jsem by propuštěn do ambulantní léčby s tím, že mi hrozí operace krytu na nehojící se předloktí, plocha asi 7x20 cm byl stéle bílá, bez známek nové tkáně. Nalezl jsem si léčivé účinky břečťanu na netu a s vědomím, že nemám co ztratit jsem se dal do léčby. Čerstvé, krátce spařené listy ve třech vrstvách jsem přikládal na noc na místo připravené stažením bílého šlemu odumřelé tkáně příborovým desinfikovaným nožem a polité peroxidem.
Již po dvou dnech bylo znatelné zlepšení, povzbuzen tímto jsem pokračoval cca tři týdny, zdravá tkáň prorostla celou ránu, asi dva měsíce jsem místo ještě omýval nálevem, v kombinaci s promašťováním kalciovou mastí.
Po půl roce mi na části začaly růst i chloupky, barva kůže je stejná jako okolí jen, nepatrně ve struktuře nerovná. Nesrovnatelné s přenosem "záplaty".
I v ordinaci nechápali rychlost hojení, taže velká poklona Přírodě a zvláštní poděkování Břečťanu popínavému !!
kopacek.martin@seznam.cz

Přidat nový příspěvek