Kniha návštěv

Re: Re: Začátky

Datum: 18.02.2015 | Vložil: Katerina

Kristinko, také děkuji, plně souhlasím s Jaroslavem :-) palec nahoru

Re: Re: Re: Začátky

Datum: 19.02.2015 | Vložil: Kristina

Katko, také moc děkuji :-).

Zelené lodyhy česneku

Datum: 06.06.2014 | Vložil: Jitka

Ráda bych znala odpověď, zda je možné zpracovat ještě zelené natě česneku na způsob pesta. Jednou jsem to dostala od švagrové, měla to pomleté a naložené v soli. Dává to pod maso. Chci jen vědět, jestli to má nějakou výživovou hodnotu a stojí to za námahu se s tím mlet. Děkuji

Re: Zelené lodyhy česneku

Datum: 30.06.2014 | Vložil: Kristina

Dobrý den Jitko, se zelenými natěmi česneku nemám žádnou zkušenost. Snad se najde někdy návštěvník těchto stránek, který bude znát odpověď :-).

Re: Zelené lodyhy česneku

Datum: 06.10.2014 | Vložil: Markéta

Já zelené "stonky " česneku nakrájím a dávám je bu´d do polévky nebo i pod maso je to dobré a myslím že i zdravé, má to chuť jako česnek.

Svědění kůže při rakovině žlučníku a jater

Datum: 11.05.2014 | Vložil: Šárka Nýčová

Dobrý den.
Hledám pomoc pro svého tatínka , který bohužel umírá na rakovinu žlučníku a metastáze na játrech. Průvodním jevem tohoto onemocnění je kromě žluté kůže také úporné svědění. Protože vzhledem k diagnóze má také málo trávicích enzymů, hledám koupel z bylinek, která by mu mohla od svědění ulevit. Nebo čaj?
Moc Vám děkuji za odpověď. Šárka Nýčová

Re: Svědění kůže při rakovině žlučníku a jater

Datum: 12.05.2014 | Vložil: Kristina

Dobrý den Šárko, vzhledem k tomu, že úporné svědění kůže je u Vašeho tatínka projevem nemoci, je potřeba zvolit především vnitřní léčbu, proto bych Vám doporučila obrátit se na zkušeného makrobiotika, protože by Váš tatínek měl změnit především stravu. Dále je možné zvolit doplňující léčbu. Dle Jiřího Janči, je vhodné podávat nemocnému minimálně 100 mg zinku a 3 tobolky vitaminu A denně, dále minimálně 2 -3g vitaminu C denně a denně zeleninový odvar, ke kterému používejte kořenovou zeleninu, která roste v našich klimatických podmínkách, odvar můžete mírně osolit a podávat ho hned po uvaření. Rozvoj metastáz tlumí eleuterokok, který je možné koupit buď v lékárně nebo v obchodě se zaměřením na bylinky, zdravou výživu a čaje. Na obklady a omývání pak můžete použít šťávu z petržele nebo odvar z tymiánu nebo černého bezu. Držím Vám palce a přeji mnoho sil Vám i Vašemu tatínkovi.

kobercové vředy

Datum: 25.02.2014 | Vložil: kultivátor

Dobrý den,prosím o radu,manžel trpí kobércovými vředy ,ráda bych věděla jakou bylinou a v jaké aplikaci mu zmírnit potíže ,díky za odpověď

Re: kobercové vředy

Datum: 26.02.2014 | Vložil: Kristina

Dobrý den, problematika vzniku kobercových vředů nebyla doposud prozkoumána, lékaři si s tímto onemocněním neví rady. Jisté světlo do problematiky vnesl proslulý český génius Jára Cimrman, který se domníval, že toto onemocnění vzniká častým lezením po čtyřech po koberci, v důsledku čehož dochází k pravidelnému sdírání kůže na bércích, ke vzniku otevřených ran a k jejich zanícení a k zanesení infekce. Jako prevenci bych doporučila ustat s lezením po koberci po čtyřech.

Bylinky

Datum: 12.02.2014 | Vložil: Sylvie

Užitečné čtení. Vaše stránky zde uvedené mně opravdu nadchly. Jsou srozumitelné a jsem ráda, že jsem je našla. Již 20 let se zabývám touto tématikou. Uznávám přírodní léčbu, homeopatii a jiné. Léčím se také podle ing. Janči, páterem Ferdou a mohu říct, že jejich léčby si vážím. Škoda, že někteří lidé tomu nevěří. Určitě Vaše stránky ještě navštívím. Na závěr bych chtěla říct, že neznám angínu, chřipku a jiné nemoce. Přeji Vám hodně úspěchu v pokračování této činnosti.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek