vlaštovičník větší

 

Přirozenost, moc a účinek

 

Vlaštovičník jest přirozenosti horké a suché na třetím stupni, stírá, otvírá, ztenčuje, rozráží a rozpouští.

 

Čerstvá šťáva vlaštovičníku se užívá na bradavice, které se jí potírají. Nať má sedativní a analgetické působení, podobné účinku opia. Uvolňuje křeče a má baktericidní účinky. Podporuje vylučování žluče a její tvorbu. Prohlubuje srdeční činnost, tlumí bušení srdce a roztahuje srdeční cévy, snižuje krevní tlak. Tlumí dráždivý kašel, dokáže předcházet astmatickým záchvatům. Zevně léčí bércové vředy a nehojící se rány.

 

!vlaštovičník je jedovatý, a proto postupy jeho užívání musíme konzultovat s odborníkem!

 

bradavice

 

čerstvá šťáva, vlaštovičník používáme za čerstva; ulomte stonek v oblasti kolénka, kde jsou napojeny listy, začne vytékat oranžové mléko, kterým bradavice 3 x denně potírejte až do okamžiku, kdy úplně zmizí; vlaštovičník začne bradavice postupně vypalovat, takže vám nejprve na místě bradavice vznikne jamka, která se postupně začne zacelovat; metoda je zcela bezbolestná a látky obsažené ve vlaštovičníku zabrání znovuzrození bradavic

 

hemoroidy

 

čerstvá nať, čerstvou nať rozmačkáme a přikládáme na konečník 1x denně

 

lupenka

 

vlaštovičníková tinktura, kvetoucí nať ihned po utržení nadrobno pokrájíme, napěchujeme ji do láhve asi do výše 2/3 a zalejeme minimálně 80% lihem tak, aby rostliny byly ponořeny. Sklenici postavíme do tepla a do stínu a necháme 10 dní louhovat, občas protřepeme. Výluh přecedíme a dostaneme tak tinkturu D0. Zbytek bylin opět zalejeme 80% lihem a postup opakujeme, dostaneme tak tinkturu D1. Zbytek bylin znovu přelejeme, ale tentokrát destilovanou vodou (z lékárny), další postup opakujeme a dostaneme tinkturu D2, a znovu zbytek bylin přelejeme destilovanou vodou na tinkturu D3. Užíváme tinkturu D3 3 x 15 kapek denně před jídlem a v případě, že nepociťujeme žádné potíže posupně zvyšujeme na 3 x 30 kapek. Děti užívají 5 - 10 kapek 3 x denně před jídlem.

 

poranění a rány

 

prášek z kořene, usušený kořen vlaštovičníku rozemeleme nebo rozdrtíme na prášek, kterým pak posypáváme staré rány

 

zácpa

 

čerstvá šťáva, čerstvou šťávu v množství 1g - 4g (maximálně) nakapeme na lžíci medu nebo na lžičku cukru a užíváme 1x denně

vaše zkušenosti s vlaštovičníkem

nádor v oblasti konečníku

Datum: 06.07.2020 | Vložil: stana

můj pes má neoperovatelný nádor u konečníku - mohu použít vlaštovičník? a v jaké formě (obklady? z výkuhu - nabo mast ) prosím poraďte.

Re: nádor v oblasti konečníku

Datum: 14.07.2020 | Vložil: Kristina

Dobrý den, máte nějakou konkrétnější diagnózu? Jakého typu je ten nádor? Jeho velikost, jak se u pejska projevuje - tedy zda má nějaké další vedlejší příznaky? Bez bližších informací Vám bohužel nemohu poradit.

Sedlíkovice

Datum: 05.01.2019 | Vložil: fundova

vlaštovičník mně naučil používat děda,dělám si z něho čaj ale jen tři lístky,nebo jeden list denně syrový rozkousat někdy ho sním někdy vyplivnu pomohl mně vyléčit ženské věci a děda říkával že zastavuje rakovinové bujení v těle,ale musí se opatrně!!


re

Datum: 14.05.2018 | Vložil: draha

Memu pejskovi se udelal maly nadorek na vnitrni stene ocniho vicka. Prosim o radu, zda mohu pouzit vlastvicnik k jeho lecbe a jak. Dekuji za odpoved

Re: re

Datum: 05.06.2018 | Vložil: Kristina

Dobrý den, vlaštovičník je jedovatý a velmi agresivní, NEDOPORUČUJI jeho použití pro léčbu nádorku na vnitřní stěně víčka Vašeho pejska. Mohlo by to pro něj mít vážné zdravotní následky.

Lyšeje

Datum: 16.09.2016 | Vložil: Tatiana

V dětství jsem si vyléčila bradavici potíráním jednou denně šťávou vlašovičnika. Rovnych 30 dni to trvalo. Svému synovi stejným způsobem jsme vyléčili lyšeje .

těhotenství

Datum: 25.12.2015 | Vložil: Terys

Dobrý den, mohou vlastovicnikovou tinkturu užívat vnitřně i těhotné ženy?

Děkuji za odpověď.

Re: těhotenství

Datum: 03.01.2016 | Vložil: Kristina

Dobrý den, určitě bych užívání vlaštovičníkové tinktury v těhotenství nedoporučovala. Nezapomínejte, že vlaštovičník je jedovatá bylina a plod v těle matky je citlivý, mohla byste mu ublížit, a to i když se jedná o malé dávky.

bradavice

Datum: 27.04.2015 | Vložil: Tomáš

Může se vlaštovičník použít aji na bradavice na genitaliích?

Re: bradavice

Datum: 07.05.2015 | Vložil: Kristina

Dobrý den, záleží na kterém místě na genitáliích bradavice je...

Bradavice

Datum: 23.08.2014 | Vložil: Petra

DOBRÝ DEN, já na vlaštovičník nedám dopustit, v dětství mi vyléčil bradavice a teď s ním potírám bradavice svého psa a pěkně mizí, tím se pes vyhne bolestivému vyřezávání. Petra

Re: Bradavice

Datum: 04.06.2015 | Vložil: DÁŠA

Také jsem jím vyléčila dost ošklivou bradavici nebo nádorek psovi na uchu. Teď je pryč. Pes nemusel k veterináři.