kožní plísně

 

Kožní plísně mají často infekční původ a jejich léčení je  mnohdy zdlouhavé a neúspěšné. Pokud budeme léčit plísně bylinnými prostředky, je vhodné aplikovat jak vnitřní léčbu, tak i léčbu vnější. Vnitřně užíváme byliny, které čistí krev a podporují látkovou výměnu a dodržujeme alespoň základní zdravotní dietu. Vnitřní léčbu pak doplníme přípravou odvarů na omývání míst postižených plísní a mastí, které budeme na tato místa nanášet. S léčbou pokračujeme ještě tak 6 týdnů po zdánlivém vyléčení (když plíseň zmizí), pokud bychom léčbu ihned se zmizením plísně ukončili, plíseň by se mohla rychle objevit znovu.

 

Odvar pro vnitřní léčbu:

jednu polévkovou lžíci mladých jedlových výhonků a jednu čajovou lžičku lékořice zalejeme 750ml studené vody, přivedeme do mírného varu a 5 minut vaříme, přecedíme a pijeme 3x denně po jednom hrníčku.

 

Mast proti plísním:

125g másla rozpustíme, přidáme 12g smrkové kůry a 4g čistého vosku, vše zamícháme a necháme rozpustit (nevaříme), pak mast odstavíme a přelejeme do sklenice, necháme ji v chladu utuhnout, mastí potíráme místa postižená plísní.