artróza

 

Artróza je degenerativní onemocnění kloubů, které se projevuje úbytkem kloubní chrupavky a zbytněním kosti pod touto chrupavkou, dále pak zbytněním chrupavek a kostí na kloubních okrajích. Onemocnění je často spojeno se zánětem obsahu kloubního pouzdra i pouzdra samotného. Prvním příznakem artrózy jsou celkové bolesti a bolesti kloubů, a to převážně po pohybu, dále se dostavuje ztuhlost a nechuť se pohybovat. Během pohybu dochází v kloubech k lupání a silným bolestem. V pokročilé fázi choroby dochází k deformaci kloubů. 

Jako léčbu nasadíme zdravotní dietu a ledvinový čaj, dále vysadíme ze stravy všechny lilkovité rostliny (brambory, papriky, rajčata, cukety, lilky, atd.). Doporučené bylinky a léčba artrózy jsou stejné jako léčba u artritidy.

 

Ledvinový čaj: smícháme nať celíku zlatobýlu, nať přesličky rolní a nať rdesna ptačího tak, že polovina hmotnosti směsi bude celík a druhá polovina bude 1:1 přeslička a rdesno, jednu polévkovou lžíci přelejeme 250ml vroucí vody a necháme 10 minut louhovat, přecedíme a pijeme po jednom hrníčku 3 x denně před jídlem.

Doporučené bylinky

 

rybíz černý